Apple Macbook Pro A1502 Ekran Işığı

Apple Macbook Pro A1502 Ekran Işığı

Apple Macbook Pro A1502 Ekran Işığı

Apple Macbook 13.3” Retina serilerinde bu arıza ile sıkça karşılaşılmaktadır. Kullanıcıların genel olarak karşılaştığı ve ekran ışığı yanmıyor, görüntü silik, görüntü var ama flu gözüküyor gibi terimler kullanılmaktadır. Genelde bu arızanın ekran bloğundan kaynaklandığı düşünülmektedir.

Apple Macbook Pro A1502 Ekran Işığı Arızasına Neden Olan Etkenler Nelerdir?

Anakart üzerindeki aydınlatma devresinin kısa devreye geçmesinden kaynaklanmaktadır. Logicboard üzerinde bulunan bu entegre/lerin yenisi ile değişmesi gerekmektedir. Bu gibi arızalarda Macbook Pro 13.3” Retina notebookunuzu harici monitöre bağladığınızda normal görüntü alabilirsiniz. Arızanın kısa devreden, voltaj fazlalığından veya kronik olarak bir süre sonra kendisi yanmaktadır. Araştırmalarda genel olarak sistem kurulumu, yeni güncellemelerin alınması gibi çözümler sunulmuştur. Fakat bu yöntemler size tamamiyle vakit kaybettirecektir. Arıza kesin olarak logicboard üzerinde bulunan aydınlatma entegre/lerin kısa devreye geçmesinden kaynaklanmaktadır.

Notebookunuzda bu gibi sorunla karşılaştıysanız, yeterli düzeyde elektronik bilginiz ve müdehale edilebilecek aletiniz yoksa kesinlikle en ufak temasta bulunmayınız. Aksi takdirde notebookunuzun logicboard’ında kalıcı hasar bırakabilirsiniz. Size hem daha fazla maliyet sağlayacak hemde daha çok vakite ihtiyacınız olacaktır.

Servisimizde bu arızanın tamiri mümkündür. Servisimizden destek alabilirsiniz. Uygun fiyat ve hızlı servisimiz ile size yardımcı olmaktan mutluluk duymaktayız.

Apple Macbook Pro A1502 Ekran Işığı Tamiri için Notebookumu Size Nasıl Ulaştırabilirim?

Perpa Apple Teknik Servisi, notebookunuzu bize kargoyla ulaştırabilirsiniz. Ayrıca İstanbul sınırları içerisindeki Macbook Pro ‘larınızı adresinizden teslim alıyoruz.İşlem sonrası geri teslim ediyoruz.

Perpa Apple Servisi olarak bütün Macbook modelleri için tüm teknik servis hizmetini veriyoruz. Üstelik ücretsiz arıza tespiti farkı ile hizmetinizdeyiz!

Perpa Apple servisi olarak, Wireless, Batarya, Ekran, Öncam, Ses Jakı, Soğutucu, Fan, Logic Board, Magesafe Şarj Soketi, Hopörlor, Kasa, Adaptör, MacOs Kurulum, onarımı, değişimi ve daha birçok sorununuzu GARANTİLİ olarak çözüyoruz.

Perpa Apple Servisi tamir için garanti ve işlem süreci ?

Firmamızda yapılan tüm işlemler için 3-6 ay arasında garanti verilmektedir .Macbook Pro’nuz servisimize teslim edildiğinde aynı gün içerisinde ÜCRETSİZ arıza tespiti yapılarak tarafınıza bildirilecektir. Onay verdiğiniz takdirde işleme alınıp. Bir sonraki gün teslim edilecektir. Onay vermemeniz halinde hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

Servisimizde Apple Tamiri :

Firmamız AKYÜZ BİLİŞİM, Apple tamiri hizmetinde bu alanda en iyi hizmet veren firmalar arasındadır.Tüm cihazlarınıza titizlikle müdehale edilmektir.Servisimizde bulunan personellerimiz Apple tamiri alanının en profesyonelleridir. Servisimizdeki Apple tamiri işleyişi aşağıdaki gibidir;

Ürün Kabul

Apple ürününüz detaylı olarak incelendikten sonra iletişim bilgileriniz alınarak form açılmaktadır.Apple’nize ait model, seri numarası yazıldıktan sonra yüzeysel kusurları eksikleri, içerisindeki önemli data bilgileri ve aksesuar bilgileri kabul formuna işlenmektedir.

Arıza Tespit

Apple’ınızın arızası her ne olursa olsun servisimiz tarafından ÜCRETSİZ olarak arıza tespiti yapılmaktadır. Doğru arıza tespit, firmamızında üzerinde durduğu en önemli aşamadır.

Arıza Hakkında Raporlama

Arıza tespit edildikten sonra size telefonla ve maille detaylı rapor sunulmaktadır.Bu raporda ilk olarak Apple’ınızın arızası hangi parça ile alakalı olduğu, nedenin neler olabileceği yazmaktadır.Rapora ek olarak fiyat ve onarım sureci yazmaktadır. Özel bir durum olmadığı sürece, 12:00 ye kadar teslim edilen Apple Ürünleriniz raporlama-onay süreci-teslimi aynı gün yapılmaktadır..

Onay

Onarımı için onay verdiğiniz Apple’ınız hemen işleme alınmaktadır.Onarım sonrası tüm testleri yapıldıktan sonra teslim için bilgi verilmektedir.

Onay vermediğiniz Apple’ınız için hiçbir ücret ödemeden aynı şekilde teslim alabilirsiniz.

 

Apple Macbook Pro A1502 Ekran Işığı

Bir önceki yazımız olan Notebook Fan Bakımı başlıklı makalemizde Fan Bakımı Fiyatı, Laptop Fan Bakımı ve Laptop Fan Temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.