Notebook Fan Bakımı

Notebook Fan Bakımı

Notebook Fan Bakımı

Notebooklarınızda en önemli unsurlardan bir tanesi notebook fan bakımı yaptırmaktadır. Bakımların geç olması anakart arızalarını, çip arızalarını, işlemci arızalarını ve fan arızalarını beraberinde getirmektedir. Notebook fan bakımı nasıl yapılır, Dikkat edilecek hususlar ve fan temizleme fiyatı ile bilgileri aşağıdan öğrenebilirsiniz.

 

Fan Bakımının Önemi

Notebook fan temizleme zamanında yapılması durumunda, sizleri yüksek maliyetten ve notebookunuzu tamir edilemez hale gelmekten kurtaracaktır. Fanlar kullanımdan dolayı zamanla tıkanır ve işlemci macunları özelliğini kaybeder. Notebookunuz zamanla yüksek ısılara maruz kalarak. İşlemci bozulması, ekran kartı çipinin bozulması ve fanın kullanılamaz duruma gelmesini sağlamaktadır. Bu gibi durumlarda aşırı ısıya maruz kalan anakartın onarımını çok zor bir hale getirmektedir. Laptop kullanıcılarının, çok ısınıyor, kapanıyor, donuyor, görüntü gidiyor, açılmıyor gibi şikayetleri mevcuttur. Bu gibi durumlarda notebookunuzun ACİL fan bakımını yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

Fan Temizleme Nasıl Yapılır?

Notebookunuzun ilk öncelikle komple elektrikten kesilmesi gerekiyor.Daha sonra büyük bir titizle komple dağıtılarak, parçaları kaybolmayacak şekilde saklanmalıdır.Dağıtım işlemi yapılırken flex kablolara ve hassas noktalara zarar verilmemelidir.Gözden kaçırılacak en ufak bir ayrıntı çok ciddi kalıcı hasarlar verecektir.Ayrıca bu işlemi yapabilecek tüm ekipmanlara sahip olmanız gerekmektedir.

 

Fan Bakımı Yapılması Gereken Durumlar ?

Notebookların zamanla fan ve çıkış kanalları tıkanmaktadır. Aşağıdaki arızalardan sizin notebookunuzdada varsa, fan bakımı yapmanız veya yaptırmanız gerekmektedir.

  • Notebookunuz aşırı ısınıyorsa
  • Çalışırken aniden kapanıyorsa
  • Donuyorsa
  • Ekran kartı fps ayarları düşüyorsa
  • Yavaşlıyorsa
Laptop Fan Bakımı Fiyatı Nekadar?

Servisimizde laptop fan bakımları 60TL – 80TL arasında değişmektedir.Fakat bazı kullanıcıların notebooklarını ısınmadan sonra fazla sure kullanmaları durumunda, fan değişimi(fan kırılması, bozulması), fan demiri değişimi(aşırı ısıdan soğutucu gazı bitmesi) gibi istisnai durumlarda extra maliyet çıkmaktadır.Kullanım ortamlarına ve sürelerine göre notebooklarınızın en geç 12 ay içerisinde fan bakımlarını düzenli yaptırmanızı önermekteyiz.

 

Servisimizde Fan Bakımı ve Değişimi

Fan bakımı ve değişimi için firmamızdan destek alabilirsiniz. Fan bakımı veya değişimi 1-2 saat içerisinde yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler firmamız tarafından 6 ay garantilidir.

 

Laptop Fan Temizleme İçin Size Nasıl Ulaşabilirim?

İstanbul dışı gönderimlerinde kargo ile tarafımıza ulaştırabilirsiniz.İstanbul içerisindeki notebooklarınızı adresinizden teslim alabiliriz.Veya bize ulaşın.

 

Akyüz Bilişim – Perpa Laptop Servis

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat: 10 – 11 -12 No:1482

Okmeydanı – Şişli / İSTANBUL

0212 221 52 58

destek@perpalaptopservis.com

 

Notebook Fan Bakımı

 

 

Bir önceki yazımız olan Lenovo Carbon X1 Kasa Menteşe Tamiri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.