Notebook Batarya

Notebook Batarya

Notebook Batarya Fiyatları, Notebook Batarya Modelleri ve Notebook Bataryasına dair herşey !!!

Firmamızda tüm notebok markalarına ait batarya modelleri bulunmaktadır.Bataryalarımız orjinal kalitesinde muadil ürünlerdir.Firmamız tarafından 12 Ay Elektronik, 6 Ay Cell Garantilidir.

Notebookunuza ait batarya modelini bulamıyorsanız.Firmamızdan destek alabilirsiniz.Servis personellerimiz notebookunuz ile uyumlu batarya hakkında tüm bilgiyi verecektir.

Notebook Batarya

Pil Bakımı / İpuçları:

Pil Bakımı için İpuçları ve Öneriler:

Bataryanın performansını en üst düzeye çıkarmak ve ömrünü uzatmak için bazı öneri ve ipuçları şunlardır:

1.. Bataryayı ilk satın aldığınızda 10-20 saat kesintisiz şarj edin. Sağlıklı şarj talimaları için kullanım kılavuzundan bilgi alabilirsiniz. İçerisindeki şarj edilebilir piller tam dolmalıdır. – Tam şarj ettikten sonra tamamen boşaltılmalıdır. – Pilinizin tam kapasiteye ulaşması için bu işlemi 2-4 kez yapmalısınız. 2.. Yeni almış olduğunuz bataryanın ilk şarjı biraz uzun olabilir.İlk şarj esnasında pilinizin doldurulması durabilir. Bu oluşursa, dizüstü pili çıkarın ve sonra geri takın. Bu almış olduğunuz ilk pil şarj sırasında birkaç kez meydana gelebilir. Bu tamamen normaldir. 3.. Pil ömrünü uzatmak için, ya da bittiği zaman pili çıkarın veya mümkünse derhal pili şarj edin. 4.. Pil bir ay veya daha uzun süre kullanılmayacaksa, pil notebookunuzdan çıkartın ve serin, kuru ve temiz bir yerde muhafaza edin. 5. Kısa devre yapmayın. Bir kısa devre pil için ciddi hasara neden olabilir. 6. Düşürmeyin, içerisindeki pil hücrelerine zarar vermekten kaçının. 7. Nem veya yağmura maruz bırakmayın. 8.Tam olarak şarj olduğunda pil uzun süre için takılı bırakmayın. Biz her iki haftada en az bir kez pili tüketmenizi öneririz. Bu pil ömrünü uzatır. 9. Pil şarjı sıcaklıklarda daha verimlidir. şarj sırasında uygun ortam sıcaklığı 86 ° F (30 ° C) 50 ° C (10 ° C). Ortam sıcaklığı 95 ° F (35 ° C) üzerine çıkarsa şarj verimliliği önemli ölçüde azalır ve bu nedenle düşük şarjlı pil kapasitesi olabilir. 10. Notebook şarj takılı kullanılıyorsa, her belirtilen şarj süresinden sonra (tam boşalmış olan akünün yaklaşık 14 saat) şarj cihazından ayırmanız gerekiyor. Bunu yapmamak pil ömründe azalmaya neden olabilir. 11. Bu şekilde şarj ve deşarj edilen bataryaya sıcakken kesinlikle dokunmayınız. Soğumasını bekleyiniz. Bu pil ömrünü uzatacaktır. 12. Her zaman iyi havalandırılan bir alanda şarj edin. 13. Her zaman tam olarak ilk kullanımdan önce pili şarj edin. Piller kısmen yarı dolu sevk edilir ve tamamen uygun çalışma zamanı elde etmek için şarj edilmelidir. Tam hücre kapasitesine ulaşmak için yukarıdaki şarj döngüsü talimatları izleyin 14. Pilinizi aşırı ısıya maruz bırakmayın 15. Daha once kullandığınız boş pili çöpe atmayınız. Bir pil geri dönüşüm kutusuna atınız. Bozuk pilleri çevre dostu olarak ortadan kaldırın. 16. Piliniz şarj olurken ısınabilir, dikkat edin. (Eliniz dokunduğunuzda ısıyı hissedebilirsiniz.Fakat aşırı derecede ısınma mevcutsa kesinlikle pilinizi şarjda tutmayın.Aski takdirde can ve mal güvenliğinizi tehlikeye sokacaktır.)

 

Firmamız Akyüz Bilişim piyasada bulunan ucuz, kalitesiz ve garantisiz pilleri almamanızı şiddetle tavsiye etmektedir.Aldığınız ürüne ait bilgi alabilecek ve karşınızda muhattap bulabileceğiniz firmalar/kişiler olan satış ekibini tercih ediniz.

Lütfen eski pilinizi doğaya veya everensel atık kutularına bırakmayınız !!!

ATIK PİLLERİ NE YAPMALI / NE YAPMAMALIYIZ! 

Ne Yapılmamalı 

1.Ev veya iş yerlerinde kullanılmış (atık) piller evsel çöplerle kesinlikle karıştırılmamalı ve rasgele sokaklara atılmamalıdır.

2.Atık piller toprağa gömülmemelidir.

3.Atık piller denize, akarsulara, göllere veya kanalizasyona atılmamalıdır.

4.Atık piller ateşte yakılmamalıdır.Metal bir parça ile müdeahale edilmemelidir.

5.Atık nikel-kadmiyum pillerinin insan sağlığına oldukça zararlı kadmiyum maddesi içerdiği unutulmamalıdır.

Ne Yapılmalı

1.Atık haldeki piller ayrı bir yerde (naylon torba, kutu, kavanoz, vs.) biriktirilmelidir.

2.Evinizde veya işyerinizde atık haldeki piller uzun sürelerle muhafaza edilmemelidir.

3.Atık piller bulunduğunuz yere en yakın mahaldeki atık pil toplama kutusuna atılmalı veya satın alındığı yere götürülmelidir.

4.Atık pillerin bünyelerindeki bazı metallerin geri kazanılabileceği unutulmamalıdır.

5.Atık pillerin toplanması için düzenlenecek kampanyalara gönüllü olarak katılmağa çalışınız.

6.Atık pil toplama noktalarının nerelerde olduğunu araştırınız.

7.Çevrenizde pil kullananları yukarıda anlatıldığı şekilde davranmaya davet ediniz ve onlara örnek olunuz.

8.Son olarak, çevreye dost olan pillerin 1865 yılından beri insanlığın hizmetinde olduğunu, çevrenin pek sevmediği cıva ve kadmiyum elementlerini içeren pillerdeki sağlığa zararlı maddelerin azaltıldığını ve bu türdeki pil atıkları için yüksek toplama hedeflerinin konulduğunu lütfen not ediniz.

Call Now ButtonBizi Arayın!