Çalışma Saatlerimiz Pzt - Cum 9:00-19:00
Email Destek@Perpalaptopservis.com Bizi Arayın! +90-212-221-52-58
Çalışma Saatlerimiz Pzt - Cum 9:00-19:00
Email Destek@Perpalaptopservis.com Bizi Arayın! +90-212-221-52-58

Hp ENVY 15-Q000 Notebook Anakart Tamiri

72 / 100

Hp ENVY 15-Q000 Notebook Anakart Tamiri

Hp ENVY 15-Q000 Notebook Anakart Tamiri bilgi, tecrübe ve profesyonel teknik servis cihazları gerektirmektedir.Elinizdeki imkanlar ne kadar iyi olursa okadar sağlıklı ve kalıcı sonuç alabilirsiniz.Hp ENVY 15-Q000 Notebook Anakart Tamiri esnasındaki en önemli unsur doğru tespit yapabilmektir.Zira yanlış tespit yapılması ciddi ve kalıcı hasarlar bırakabilir.Buda yanlış tespit yapan kişiye/firmaya ve size yüksek maliyetler çıkarmaktadır.

Hp ENVY 15-Q000 Notebookların Genel Arızaları

Notebooklar genel olarak donanımsal arıza çıkarmaktadır.Bunlar;

Anakart Besleme Arızası

Besleme arızalarının sebebi bulunduğunuz ortamdaki elektrik hatlarında voltaj yükselmesinden kaynaklanmaktadır .Bunun dışında adaptörünüzde olan kısa devrede bu arızaya sebep olabilir .Ayrıca notebookunuz çalışırken sıvı teması olması ve şase, kısa devre yapmasıda bu arızaya neden olabilir .Anakart besleme arızalarının belirtileri; notebooka hiç elektrik gelmemesi, açılmaması, tetiklememesidir.

Hp ENVY 15-Q000 Notebook Anakart Tamiri 80TL-250TL arasında değişmektedir.(Net ücret arıza tespiti yapıldıktan sonra belirtilmektedir .Anakart arızalı notebookların bazen 1 parçası hasar görebiliyor .Yüksek voltajlarda ise yanık parça sayısı 4-5 olabiliyor.)

 

Chipset Arızaları – Ekran Kartı Tamiri

Hp ENVY 15-Q000 Chipset arızalarının en büyük sebebi notebooklarınızın aşırı ısınmasıdır .Fan çıkışları tıkalı olduğundan notebook içerisindeki sıcak havayı dışarı atamamaktadır .İçerideki sıcak hava direkt olarak işlemci ve chipsetlere yönelmektedir .Chipsetler normal çalışma sıcaklığının dışında ısıya maruz kaldığı için ayakları kısa devreye geçmektedir .Görüntü Gelmemesi, Görüntü Bozulması, Renklerde Karışma veya Belirli bir süre sonra görüntü gitmesi, tüm bu sebebler çip arızasıdır.

Chipset-Ekran Kartı Tamiri 80TL-250TL arasında değişmektedir.(Notebook üzerinde kullanılan çip modellerine göre değişiklik göstermektedir.Net fiyat tespit sonrası belirtilmektedir.)

 

Hp ENVY 15-Q000 Notebook Şarj Soketi Tamiri (Temassızlık, gidip gelme, şarj edip etmemesi, adaptörün aşırı ısınması)

Laptop Şarj Almıyor Sorununa sebep olan bazı etmenler şunlardır.

1- Laptop Şarj Adaptörü kablosu hareket edince şarj alma kesiliyor (şarj kablosu, adaptör yada Şarj soketi değişimi gerekir)

2- Laptop Pili belirli bir yüzde den sonra dolmuyor. Örneğin %20 den sonra windows güç yönetiminde pil dolumunun yükselmediği gözükür. (pil değişimi gerekir)

3- Laptop Şarj Soketine ucu takıp oynatınca şarj alma kesiliyor. (şarj kablosu, adaptör yada Şarj soketi değişimi gerekir).Sağ sol yapınca şarj kesilmesi oluyordur.

4- Adaptör Ucu aşırı ısınma yapıyorsa (şarj kablosu, adaptör yada Şarj soketi değişimi gerekir)

Şarj soketi tamiri : 80 TL

 

Hp ENVY 15-Q000 Notebook Sıvı Teması (Anakart tamiri ve temizliği yapılması gerekmektedir)

Sıvı teması olan notebookunuzun ilk olarak pilini çıkartmanız gerekmektedir .Kesinlikle elektrik verilmemelidir .Sıvı teması olan notebookunuzu uzun süreli bekletmeniz anakart üzerinde oksit ve çürümelere neden olacaktır .Bu gibi durumlarda notebookunuzun onarımı zorlaşacaktır .En yakın sürede teknik servisinize ulaştırmanız gerekmektedir .Servisimizden destek alabilirsiniz.

Sıvı teması onarım fiyatları 80TL-250TL arasında değişmektedir.Net fiyat tespiti yapıldıktan sonra belirtilmektedir.(Sıvı teması olan notebooklar bazen anakart temizliği ile düzelebilmektedir .Bazen ise bir çok parçasında yanık ve extradan yedek parça arızası çıkabilmektedir .Örn : Klavye, Touchpad, Ekran veya Ekran Lcd Kablosu)

 

Hp ENVY 15-Q000 Ultrabook Ultrabook Notebook Ekran Tamiri (Görüntü gelmeme, çizgilenme, renklerin bozulması, silik gelmesi)

 

Hp ENVY 15-Q000 Notebook Menteşe Tamiri (Menteşe değişimi ve onarımı)

Hp ENVY 15-Q000 Notebook Hoparlör Tamiri (Ses gelmemesi, sesin gelip gitmesi, sesin kısık çıkması veya cızırtılı bozuk çalışması)

 

Hp ENVY 15-Q000 Notebook Usb Girişleri (Hiç görmemesi, elektrik gelip kesmesi, usb görüp tanımaması)

 

Hp ENVY 15-Q000 Laptop Kasa Tamiri (Lcd cover veya alt kasanın menteşe yerlerinden kırılması veya çatlaması)

 

Hp ENVY 15-Q000 Laptop Fan Tamiri ve Değişimi

Notebookların chip arızalarının en büyük sebebidir.Ekran kartlarında fps düşmesine, notebookunuzun donarak ve yavaş çalışmasına, aniden kapanmasına sebep olacaktır.Bu gibi durumlarda en kısa sürede ve düzenli olarak fan bakımlarınızı veya bozuksa değişimini yapmanızı önermekteyiz.

Tüm notebookların Fan Bakımları 60TL ye yapılmaktadır.Fan değişimi 80-100TL’dir.(Fan değişimi yapılan notebooklarınız için ekstra bakım ücreti ödemeniz gerekmemektedir .Fan değişimi yapılan notebookların ücretsiz bakımları yapılmaktadır.)

 

Uyumlu Yedek Parçalar;

  1. Hp ENVY 15-Q000 Adaptör – Şarj Aleti
  2. Hp ENVY 15-Q000 Batarya – Pil
  3. Hp ENVY 15-Q000 Klavye – Tuş Takımı
  4. Hp ENVY 15-Q000 Ekran – Lcd Panel
  5. Hp ENVY 15-Q000 Menteşe Takımı
  6. Hp ENVY 15-Q000 Cpu Soğtucu Fan
  7. Hp ENVY 15-Q000 Kasa – Lcd Cover, Bottom Alt – TouchPad
  8. Hp ENVY 15-Q000 Lcd Data Kablosu

” 9.senesinde siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz”

Hp ENVY 15-Q000 Notebook Anakart Tamiri için Notebookumu Size Nasıl Ulaştırabilirim?

Perpa Hp Laptop Teknik Servisi, notebooklarınızı bize kargoyla ulaştırabilirsiniz. Ayrıca İstanbul sınırları içerisindeki notebooklarınızı adresinizden teslim alıyoruz.İşlem sonrası geri teslim ediyoruz.

Perpa Hp Laptop Servisi olarak bütün Hp modelleri için tüm teknik servis hizmetini veriyoruz. Üstelik ücretsiz arıza tespiti farkı ile hizmetinizdeyiz!

Perpa Hp servisi olarak, anakart, çip, fan, menteşe, kasa arızası tamiri servisi, onarımı, değişimi ve daha birçok sorununuzu GARANTİLİ olarak çözüyoruz.

Perpa Hp Notebook Servisi tamir için garanti ve işlem süreci ?

Firmamızda yapılan tüm işlemler için 3-6 ay arasında garanti verilmektedir .Notebookunuz servisimize teslim edildiğinde aynı gün içerisinde ÜCRETSİZ arıza tespiti yapılarak tarafınıza bildirilecektir. Onay verdiğiniz takdirde işleme alınıp. Bir sonraki gün teslim edilecektir. Onay vermemeniz halinde hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

Servisimizde Notebook Tamiri :

Firmamız AKYÜZ BİLİŞİM, notebook tamiri hizmetinde bu alanda en iyi hizmet veren firmalar arasındadır.Tüm cihazlarınıza titizlikle müdehale edilmektir.Servisimizde bulunan personellerimiz notebook tamiri alanının en profesyonelleridir.Servisimizdeki notebook tamiri işleyişi aşağıdaki gibidir;

Ürün Kabul

Notebookunuz detaylı olarak incelendikten sonra iletişim bilgileriniz alınarak form açılmaktadır.Notebookunuza ait model, seri numarası yazıldıktan sonra yüzeysel kusurları eksikleri, ram bilgileri ve hdd bilgileri kabul formuna işlenmektedir.

Arıza Tespit

Notebookunuzun arızası her ne olursa olsun servisimiz tarafından ÜCRETSİZ olarak arıza tespiti yapılmaktadır. Doğru arıza tespit, firmamızında üzerinde durduğu en önemli aşamadır.

Arıza Hakkında Raporlama

Arıza tespit edildikten sonra size telefonla ve maille detaylı rapor sunulmaktadır.Bu raporda ilk olarak notebookunuzun arızası hangi parça ile alakalı olduğu, nedenin neler olabileceği yazmaktadır.Rapora ek olarak fiyat ve onarım sureci yazmaktadır.Özel bir durum olmadığı sürece, 12:00 ye kadar teslim edilen notebooklarınız raporlama-onay süreci-teslimi aynı gün yapılmaktadır..

Onay

Onarımı için onay verdiğiniz notebooklarınız hemen işleme alınmaktadır.Onarım sonrası tüm testleri yapıldıktan sonra teslim için bilgi verilmektedir.

Onay vermediğiniz notebooklarınız için hiçbir ücret ödemeden aynı şekilde teslim alabilirsiniz.

 

 

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!